Wielka wyprawa przez dzikie tereny Botswany

To będzie podróż pełna niezapomnianych wrażeń. Podczas niej odwiedzicie Państwo Wodospady Królowej Wiktorii, a potem dorzecze rzek Chobe i Linyanti oraz odkryjecie przedziwne zwierzęta, które zamieszkują te dzikie tereny. Potem pojedziecie do delty rzeki Okawango i tu zobaczycie, jak cudna może być przyroda.

Dzień 0 - Wylot z Polski

Dzień 1 - Zambia – Wodospday Królowej Wiktorii, czyli grzmiące powitanie Afryki

Jak tylko wylądujecie Państwo w Livingstone, zaraz spotka się z Wami nasz przewodnik i już z nim pojedziecie zobaczyć wodospady, a potem udacie się do Toka Leya, gdzie przenocujecie. Toka Leya to luksusowy obóz, z którego roztacza się wspaniały widok na potężną rzekę Zambezi.
Nocleg w Toka Leya***** w Zambii.

Dzień 2, 3 & 4 - Pływanie łodzią po rzece Chobe i Linyanti - obserwowanie dzikich zwierząt

Po śniadaniu przejazd na lotnisko w Livingstone i stamtąd polecicie Państwo do Kasane. Będziecie przelatywać nad Kazangula, miejscem, w którym stykają się granice czterech państw: Botswany, Zambii, Zimbabwe i Namibii. W Kasane lądowanie i przesiadka na zadaszoną łódź, którą popłyniecie Państwo wzdłuż rzeki Chobe. W czasie rejsu będziecie mogli zobaczyć ogromne stada słoni na brzegu i hipopotamów w wodzie. Mnóstwo jest też tam krokodyli i innych zwierząt oraz ptaków. Lunch na łodzi.
Po wycieczce łodzią wylot z Kasane i lot do Linyanti, prywatnego, luksusowego obozowiska Duma Tau, położonego na terenie, gdzie aż roi się od wspaniałych zwierząt. W całej północnej Botswanie nie ma lepszego miejsca do ich obserwacji. Duma Tau jest usytuowany na terenie laguny rzeki Linyanti, pomiędzy dwoma „szlakami słoni”, w miejscu z którego roztacza się wspaniały widok na rzekę.
Tutaj spędzicie Państwo 2,5 dnia, mając możliwość obserwowania zwierząt, a szczególnie słoni, których jest tu wyjątkowo dużo, przede wszystkim w porze suchej, bo wtedy zwierzęta te gromadzą się w duże stada. Lecz oprócz nich są też zebry, impale, żyrafy, kudu, lwy, hieny, lamparty, gepardy i inne, w tym bardzo rzadkie gatunki.
Noclegi w Duma Tau***** w Linyanti.

Dzień 5, 6 & 7 - Delta Okawango - klasyczna trasa do obserwacji dzikich zwierząt

Przelot niewielkim samolotem do obozu Chitabe, w celu zwiedzenia miejsc występowania różnych gatunków zwierząt. Państwa domem przez te dwa dni będzie obóz Chitabe, usytuowany na wyspie na południowy-wschód od Delty Okawango. Restauracja, pub i strefa wypoczynkowa zostały zbudowane na wysokich platformach, tak by można było obserwować rozciągające się wokół zalane wodą równiny. Ochłodzić się będziecie mogli Państwo w basenie.
W czasie pobytu będziecie mieli Państwo możność poznania delty i jej środowiska naturalnego. To miejsce upodobały sobie lwy, lamparty, cętkowane hieny, gepardy i dzikie psy, jak również zwierzęta trawożerne, takie jak żyrafy, bawoły, impale oraz słonie.
Noclegi w obozowisku Chitabe*****.

Dzień 8, 9 & 10 - Delta Okawango - łodzią po spokojnych wodach Okawango

Po śniadaniu wylot lekkim samolotem i przelot nad połyskująca taflą delty Okawango. Celem tego lotu jest obozowisko Jacana, usytuowane w zawsze zalanym miejscu delty. I dopiero tutaj zobaczycie Państwo, co te jest Delta Okawango!
Jacana, czyli pięć luksusowych namiotów rozbitych na drewnianych platformach, leży na wyspie, wśród wód i wysp papirusów. Jednak rozciąga się stąd wspaniały widok na deltę. Część jadalna obozowiska jest usytuowana na wysokiej platformie, pomiędzy dwoma ogromnymi drzewami sykomory i figowcami i otoczona gęstym lasem dzikorosnących palm daktylowych. Jednak w obozie jest też przytulna część wypoczynkowa, w której znajdują się otwarty kominek pod gołym niebem oraz basen, w którym miło jest ochłodzić się w ciągu upalnego dnia. Pobyt tu upłynie Państwu na wycieczkach łodzią i podziwianiu wspaniałej przyrody.
Noclegi w Jacana Camp*****.

Dzień 11 - Powrót

Po porannej wyprawie łodzią - przelot lekkim samolotem z Jacany na lotnisko Maun i stamtąd odlot do domu.
Out of Africa Travel - ekskluzywne, szyte na miarę safari i luksusowe podróże do Afryki, czyli maestria w dopasowaniu
programu do oczekiwań naszych klientów, wirtuozeria wykonania i gwarancja niezapomnianych wrażeń.
www.out-of-africa.pl ©