Vamizi – mikroskopijny raj

Czy wiecie Państwo, co to jest Vamizi? Jeśli nie, to podpowiemy: otóż jest to raj na ziemi. Luksusowy – choć mikroskopijny. I warto spędzić w nim przynajmniej kilkanaście dni życia. Ten raj to jedna z 32 przeważnie niezamieszkałych wysepek należącego do Mozambiku archipelagu Quirimbas położonego na Oceanie Indyjskim u wschodnich wybrzeży Afryki.

Vamizi - luksuso na boso i oaza spokoju

Vamizi jest maleńkie, ale oferuje wspaniałe warunki odpoczynku: lazurowy ocean, cudowne plaże, doskonałe warunki do pływania, nurkowania, snorkelingu, łowienia ryb, podziwiania fauny - no i wymarzony klimat. A na dodatek można tu kompletne zapomnieć o wieczorowych strojach, pantoflach na wysokim obcasie, itp. Te akcesoria są na Vamizi absolutnie zbędne. Cały dzień spędza się tam w kostiumie plażowym lub w T-shircie, szortach i boso.
Na gości czeka kilkanaście zbudowanych niedaleko od plaży, luksusowo wyposażonych willi, stojących jedna od drugiej w odpowiedniej, zapewniającej ich mieszkańcom prywatność odległości. Domy są drewniane, kryte palmowymi liśćmi, bez okien i drzwi, zamiast nich dostępu do wnętrza bronią bogato rzeźbione, drewniane okiennice przysłonięte białymi firankami z cienkiej bawełny. W willach panuje atmosfera relaksu i luksusu. Nieskazitelnie czysta pościel, codziennie zmieniane świeże kwiaty, bezszelestna obsługa i eleganckie, wyłożone marmurem łazienki. Lekki wietrzyk, jaki zrywa się wieczorem sprawia, że klimatyzacja jest zbędna.

Vamizi - magia oceanu

Wieczorem migoczące światła zatkniętych na plaży latarń są sygnałem, że nadszedł czas kolacji i planowania zajęć na następny dzień: zamówienia łódki, przewodnika, wybrania się na oglądanie popisów wielorybów (które od lipca do września przepływają tamtejszymi wodami odbywając swoją coroczną migrację) czy nurkowanie. Vamizi oferuje jedne z najpiękniejszych miejsc do nurkowania na świecie, a rozciągające się nieopodal rafy koralowe dostarczają niezapomnianych widoków.
Można też wybrać się na oglądanie, jak z żółwich jaj wylęgają się małe żółwiki i pędem biegną w stronę morza. Ponieważ Vamizi prowadzi specjalny program ochrony tych gadów, toteż często goście są proszeni o pomoc maluchom w wylęganiu się i kierowaniu ich w stronę wody.
Turyści spragnieni jeszcze większego relaksu mogą zamówić serię zabiegów w spa. ZAPRASZAMY!
Out of Africa Travel - ekskluzywne, szyte na miarę safari i luksusowe podróże do Afryki, czyli maestria w dopasowaniu
programu do oczekiwań naszych klientów, wirtuozeria wykonania i gwarancja niezapomnianych wrażeń.
www.out-of-africa.pl ©