Safari w Rwandzie i Ugandzie - śladami goryli i szympansów w Krainie Tysiąca Wzgórz

Pili już Państwo szampana spoglądając na Taj Mahal, oglądali turniej tenisa na Wimbledonie z loży Skyview i spędzili Sylwestra na bankiecie na wieży Eiffel’a. Czy mamy jeszcze coś ciekawego do zaoferowania, zapytają Państwo? Tak, jak najbardziej, kierując się najnowocześniejszymi trendami w zakresie luksusowych wyjazdów, czyli tzw. „experiental travel” – pragniemy Państwu polecić autentyczne doświadczenie w sercu Narodowego Parku Wulkanów w Rwandzie – spotkania oko w oko z gorylami górskimi – czyli parodniowe safari śladami goryli.  Absolutnie niezapomniane przeżycia z bliskich spotkań z największymi naczelnymi na świecie oraz spektakularne widoki okolicznych wulkanów i jezior. Chętnie przygotujemy dla Państwa szczegółową ofertę.

Dzień 1

Rankiem, gdy przelecicie Państwo do Kigali w Rwandzie, na lotnisku będzie już czekać doświadczony przewodnik, który będzie Państwu towarzyszyć przez cały czas trwania safari, którego trasa będzie wiodła przez piękne, tarasowe wzgórza, tak charakterystyczne dla krajobrazu Rwandy. Droga do przepięknego Virunga Lodge, gdzie będziecie Państwo nocować, biegnie stopniowo coraz bardziej w górę, aż do stóp wspaniałych wulkanów górujących nad całym krajobrazem. Nocleg w Virugna Lodge.

Dzień 2

Dziś czeka Państwa absolutnie magiczne doświadczenie – wyprawa do Parku Narodowego Wulkanów, aby podążać śladem goryli, zamieszkujących lasy pokrywające pasmo górskie Virunga. Gdy dotrzecie już Państwo do goryli, będziecie mogli spędzić z nimi godzinę, a potem trzeba wracać do Virunga Lodge na lunch. Jednak czasem zdarza się, że wytropienie goryli zajmuje cały dzień, szczególnie gdy pada i droga staje się błotnista. Nocleg w Virunga Lodge.

Dzień 3

Tego dnia albo można ponownie wybrać się na tropienie goryli (jeśli wybierzecie Państwo tę opcję, to potrzebne jest dodatkowe zezwolenie), albo też wybrać inne propozycje. A tu jest ich dużo! Na przykład można ruszyć śladami zagrożonych złotych małp, albo zobaczyć grób amerykańskiej zoolog, badaczki goryli górskich Dian Fossey i miejsce, gdzie został pochowany jej ukochany goryl, Digit (historię Dian Fossey można zobaczyć w filmie „Goryle we mgle”, który otrzymał pięć nominacji do Oscara).
Inne niezwykłe wycieczki to odwiedziny w tutejszej szkole oraz sierocińca założonego przez filantropkę Roz Carr, gdzie przebywa kilkaset dzieci, korzystających z dobrodziejstw tego projektu. Inna możliwość to odpoczynek nad jeziorem Kivu, słynącego z najpiękniejszych plaż w Afryce albo też spacer z przewodnikiem do jeziora Bulera i zapoznanie się z życiem mieszkańców tutejszej wioski. Nocleg w Virunga Lodge.

Dzień 4

Dzisiaj pojedziecie Państwo do Parku Narodowego im. Królowej Elżbiety w Ugandzie. To będzie długa podróż, w czasie której będziecie jechać wulkanicznymi zboczami wulkanu Virungas, aż dotrzecie do otwartych terenów Zachodniej Doliny Wielkiego Rowu. Po lunchu warto popływać w basenie, albo odpocząć na przylegającej do każdego pokoju werandzie. Wieczorem warto się wybrać na oglądanie zwierząt lub po prostu rozkoszować się pięknym zachodem słońca siedząc na werandzie z drinkiem w ręku i spoglądając na równinne sawanny z górami Ruwenzori na horyzoncie. Nocleg w Kyambura Gorge Lodge.

Dzień 5

Zwierzęta najlepiej oglądać rano lub wieczorem, a w ciągu dnia przeczekać upał w obozie. To, jakie zobaczycie Państwo zwierzęta, zależy od pory roku, ale na równinach Kasenyi można spotkać lwy i wielkie stada antylop kob (o krętych rogach). Półwysep Mwela to doskonałe miejsce na bezkrwawe łowy z jeepa i nawet można wypatrzeć lamparta – trzeba wypatrywać go w gąszczu zarośli. Jeśli będzie czas, to albo pojedziemy odwiedzić prowadzoną przez tutejsze kobiety spółdzielnię zrzeszającą producentów kawy i tutejszą palarnię kawy, albo na mokradła wypatrywać ptaki. Nocleg w Kyambura Gorge Lodge.

Dzień 6

Kyambura Gorge jest położone w niezwykłym, naturalnym środowisku, skrajnie odmiennym od otaczających go trawiastych równin. Można tu zobaczyć jednych z naszych najbliższych krewniaków, szympansy. Te małpy dość szybko zmieniają miejsce swojego pobytu i trudno przewidzieć, gdzie się mogą w danej chwili znajdować, ale już sama piesza wyprawa na ich poszukiwanie jest bardzo ekscytująca. Po południu proponujemy rejs kanałem Kzinga, oddzielającym Jezioro Edwarda od Jeziora Jerzego. Kazinga to jedno z największych w Afryce skupisk hipopotamów, spotkać też można tu stada słoni, bawołów i innych zwierząt, które przychodzą napić się wody. Kanał przyciąga również lubiące wodę ptaki, takie jak pelikany czy np. afrykańskie orły. Nocleg w Kyambura Gorge Lodge.

Dzień 7

Dziś opuścicie Państwo Kyambura Gorge, bo czas wracać do Kampali, na lotnisko Entebe. Po drodze można będzie zatrzymać się i zobaczyć wytwórców afrykańskich bębnów czy zrobić sobie zdjęcie na równiku. Wieczorem wylot do domu z lotniska Entebe.
Out of Africa Travel - ekskluzywne, szyte na miarę safari i luksusowe podróże do Afryki, czyli maestria w dopasowaniu
programu do oczekiwań naszych klientów, wirtuozeria wykonania i gwarancja niezapomnianych wrażeń.
www.out-of-africa.pl ©