Powietrzna podróż od Wodospadów Wiktorii i Delty Okawango po pustynię Namib
(Zambia - Botswana - Namibia)

Ta powietrzna marszruta zadowoli nawet najbardziej wytrwanych i wymagających podróżników. Nasze podniebne safari daje Państwu jedną, nadrzędną przewagę: oglądania Czarnego Kontynentu z lotu ptaka, a tylko dzięki temu można w pełni napawać się pięknem tego regionu i podziwiać różnorodne, zmieniające się krajobrazy. Każdy, kto tylko szuka niewiarygodnych widoków, powinien zobaczyć Namibię, jej bezkresny horyzont i nietkniętą przez cywilizację przyrodę. Wybrzeże Szkieletów, pustynia i góry dostarczają nieustannej zmiany panoramy. Z kolei Botswana i jej unikalny ekosystem to gwarancja nie tylko kompletnie innych wrażeń jeśli chodzi o widoki, ale i jedno z najwspanialszych miejsc na safari. Natomiast Zambia to słynne Wodospady Królowej Wiktorii i rzeka Zambezi. A te trzy kraje razem to gwarancja niezapomnianych wrażeń, o jakich wielu może tylko marzyć.

Szczegóły dotyczące podniebnego safari:
  • 1,5 godziny – to przeciętny czas spędzony dziennie w powietrzu
  • Środkiem transportu będzie samolot Cessna Grand Caravan C208 (14-miejscowy, jednak zabiera max. 9 pasażerów –chodzi o to, aby wszyscy mieli zapewnione miejsca przy oknie + pilot/przewodnik). W przypadku mniejszych grup, w celu zmniejszenia kosztów, możemy użyć nieco mniejszego samolotu, Cessna 210 (6 miejsc, max. 4 pasażerów – wszyscy mają zapewnione miejsca przy oknie + pilot/przewodnik).

Dzień 1 - Livingstone (ZAMBIA)

Rano po przyjeździe do Livingstone w Zambii i przybyciu do hotelu spotkacie się Państwo z przedstawicielem naszej firmy, który omówi z Państwem szczegóły trasy. Po południu pieszo pójdziecie Państwo zwiedzić legendarne Wodospady Królowej Wiktorii.

Nocleg: Royal Livingstone Hotel***** położony na brzegu rzeki Zambezi, niedaleko od wodospadów.

Dzień 2 - z Wodospadów Wiktorii do Parku Narodowego Chobe (BOTSWANA)

Rano transfer na lotnisko, spotkanie z naszym doświadczonym pilotem/przewodnikiem i po załatwieniu formalności celno-paszportowych wylot naszym prywatnym samolotem na malowniczy lot nad wodospadami oraz potężną rzeką Zambezi. Następnie polecimy na zachód, wzdłuż rzeki, aby dotrzeć do Kasane, gdzie przekroczymy granicę z Botswaną. Transfer do hotelu. Jednak jeszcze po południu w programie jest pływanie łódką po Kanale Chobe i obserwowanie zwierząt przychodzących do wodopoju oraz podziwianie zachodu słońca.

Nocleg: Chobe Chilwero Lodge*****


Dzień 3 - z Chobe do Delty Okawango (BOTSWANA)

Dzień rozpocznie się od safari jeepami wokół Parku Narodowego Chobe, w trakcie którego będziecie mieli Państwo możność obserwować dzikie zwierzęta i podziwiać florę. Po lunchu lot w kierunku zachodnim, ku Delcie Okawango. Najpierw polecimy nisko nad rzeką Chobe, zapewne będzie można zobaczyć słonie, bawoły i hipopotamy, potem nasz samolot wzniesie się wyżej i polecimy nad buszem kierując się w stronę wspaniałego ekosystemu rzeki Okawango. W dole będziecie Państwo mogli podziwiać bogatą zieleń tutejszej przyrody i otwarte sawanny, przez które przedzierają się małe kanały, laguny i rozprzestrzeniają mokradła usiane palmami i pływającymi papirusowymi wysepkami. Lot prywatnym samolotem pozwala na taką niezwykle spektakularną podróż. Lądowanie w pobliżu miejsca, które będzie Państwa „domem” przez 1 noc, a z którego wycieczki będą „zdominowane przez wodę”. Po lądowaniu w Jao wyruszymy na safari w mokoro, czyli tutejszych łodziach-pirogach, aby oglądać tutejszą drobną faunę (żaby, ptaki), choć zdarzają się spotkania ze słoniami czy hipopotamami.

Nocleg: Kwetsani Camp*****

Dzień 4 & 5 - Delta Okawango (BOTSWANA)

Po porannej wycieczce w Delcie i brunchu wylot na kolejną, niezwykle malowniczą podniebną wycieczkę nad deltą i dotarcie do następnego obozu, usytuowanego na północnym cyplu wyspy Chief, największej stałej wyspy delty. Ten region zamieszkuje niezwykle dużo drapieżników takich jak lamparty i lwy, dlatego też słynie z safari. Zresztą cała delta i nie tylko jej fauna, ale i flora (palmy, gaje papirusowe, laguny) to wręcz raj dla miłośników fotografii. W czasie pobytu Państwa na terenie delty zaplanowaliśmy safari, wyprawy jeepami w celu wypatrywania dzikich zwierząt (przede wszystkim wielkich kotów) i podziwiania roślinności.

Nocleg: Chitabe Camp*****

Dzień 6 & 7 - z Delty Okawango do Kaokoland (NAMIBIA)

Rano znowu wyprawa jeepami na bezkrwawe safari, a potem czeka Państwa długa podróż. Dzisiejszy dzień dostarczy największych wizualnych kontrastów i będziecie Państwo zdumieni, jak bardzo krajobraz wieczorem będzie się różnić od tego, który widzicie rano. Najpierw polecimy do Maun w celu załatwienia formalności paszportowych i celnych, a następnie odbędziecie Państwo 3-godzinny lot przez Pustynię Kalahari do Namibii. Aby tracić na podróż jak najmniej czasu, polecimy szybko i wysoko, zatrzymamy się w Ondangwa w celu zatankowania, a potem polecimy nad surowymi górami Kaokoland do wspaniałego, odległego regionu w północno-zachodnim rogu Namibii. Lądowanie na piaszczystym pasie tuż przed zachodem słońca, przesiadka do jeepów i jazda do obozu, w którym spędzicie 2 dni. Tutaj wybierzemy się na wyprawy jeepami, wizytę w wiosce Himba, oraz oglądanie słoni.

Nocleg: Okahirongo Elephant Lodge - prawdziwa oaza komfortu mieszcząca się u podnóża gór

Dzień 8 - z Kunene do Swakopmund (NAMIBIA)

Następny dzień będzie rozpocznie się od safari, następnie lunch w obozie i wylot. Polecimy na południe i znów czekają Państwa przepiękne widoki: kremowe piaski diun i płaskie, piaszczyste równiny łączą się harmonijnie z ciemnymi, postrzępionymi szczytami górskimi. Następnie trasa wiedzie w kierunku Wybrzeża Szkieletów, a tam znów fascynujący widok: długa linia diun biegnących jedna za drugą wzdłuż linii brzegowej, rozbijające się o brzeg fale Atlantyku. Potem wzbijemy się wyżej tak by z wysokości podziwiać Góry Etendeka o płaskich wierzchołkach przypominających nieco Wyżynę Kolorado w Stanach Zjednoczonych. Potem widać będzie rzekę i jak wcina się w głąb lądu aż w końcu zobaczymy najbardziej zdumiewające geologiczne formacje, co można podziwiać tylko z powietrza. Rozległe wulkaniczne wyżyny o niezwykłych kształtach i wzorach wyrzeźbionych przez sezonowe rzeki. Z wysoka cały ten krajobraz wydaje się nierzeczywisty, przypomina pogięte kawałki metalu. Późnym popołudniem wylądujemy w Swakopmund, typowym niemieckim miasteczku położonym nad Atlantykiem. Czysty surrealizm!

Nocleg: Hansa Hotel

Dzień 9 & 10 - ze Swakopmund do Rezerwatu Przyrody Namib Rand (NAMIBIA)

Po śniadaniu pojedziecie Państwo samochodami do portu Walvis Bay, gdzie będzie już czekać statek i odbędziecie Państwo rejs, w którym nie będzie brakowało delfinów a może nawet pokład odwiedzą foki, aby dostać coś do jedzenia. Poza tym będzie można podziwiać pelikany, mewy, kormorany i inne ptaki. Jeśli czas pozwoli, zaprosimy na przechadzkę po Swakopmund, a gdy słońce się nieco zniży (bo wtedy widoczność jest najlepsza) start do absolutnie niesamowitego lotu! Polecimy na południe, nisko, wzdłuż wybrzeża i dopiero zobaczycie Państwo, jak naprawdę wygląda Pustynia Namib! Niknące w oceanie diuny, kolonie fok, wrak okrętu „Edward Bholen”. A potem polecimy w głąb lądu i przetniemy całą Pustynię Namib. Roztaczające się widoki są wręcz niewiarygodnie piękne – to jakby niekończące się morze układających się w przedziwne kształty diun o dziwnych brzegach uwydatnionych przez promienie gasnącego światła dnia. Będziecie mogli Państwo podziwiać, jak biegną one w głąb lądu zmieniają kolor od jasnokremowego na nadbrzeżu po intensywnie pomarańczowo-czerwony na swoich wschodnich krańcach, gdzie hamują je Góry Naukulft. W miarę zbliżania się do końca pustyni będziemy lecieć nisko nad czerwonymi diunami i rozległymi, złotymi równinami usianymi tajemniczymi „bajkowymi kręgami”, aż w końcu wylądujemy w Parku Narodowym Namib Rand. Znajduje się on na skraju Pustyni Namib, niedaleko Sossusvlei i Kanionu Sesriem i jest jednym z największych prywatnych parków narodowych na południu Afryki. Transfer jeepami na szczyt diuny do obozowiska Wolvedans Dune Camp, w którym zatrzymacie się na 2 noce.

Jeszcze tego samego dnia oraz następnego zabierzemy Państwa na fantastyczną przejażdżkę jeepami lub pieszą wycieczkę w celu spotkania z dziką, przede wszystkim oryksami, strusiami i springbokami.

Nocleg: Wolvedans Dune Lodge

Dzień 11 - z pustyni Namib do Windhoek

Po wschodzie słońca startujemy z lotniska w Wolwedans i polecimy nisko nad czerwonymi diunami, które wznoszą się coraz wyżej i wyżej. Wreszcie docieramy do słynnego Sossousvlei. Będziemy przelatywać nad Sossousvlei i Deadvlei, aż wylądujemy w Sesriem i tam zapraszamy do jeepów, by z ziemi podziwiać widoki, które widać było z góry. Wyruszycie Państwo na przejażdżkę jeepami i z nich będziecie podziwiać słynne diuny Sossousvlei i już nie tak znane, ale równie malownicze Deadvlei, gdzie wyschnięte, białe jezioro i czarne kształty martwych akacji stanowią ostry kontrast z otaczającymi je pomarańczowymi diunami. To fascynujący i urozmaicony krajobraz, pełen ciekawej flory i fauny (antylopy gemboki, zebry, springboki, fenki itd.)

Po południu wylot naszym samolotem do stolicy Namibii. Powinniśmy tam dotrzeć po południu, po czym transfer do hotelu i odpoczynek.

Nocleg: Hotel Heinitzburg lub Hilton*****

Dzień 12 - Windhoek

Po śniadaniu czas wolny na zwiedzanie Windhoek i zakupy, a po południu transfer na lotnisko i pożegnanie.

Out of Africa Travel - ekskluzywne, szyte na miarę safari i luksusowe podróże do Afryki, czyli maestria w dopasowaniu
programu do oczekiwań naszych klientów, wirtuozeria wykonania i gwarancja niezapomnianych wrażeń.
www.out-of-africa.pl ©