Od Tanzanii po Etiopię - a więc wszystko, co tylko Wschodnia Afryka oferuje najlepszego (Tanzania - Uganda - Kenia - Etiopia)

Jedna z najwspanialszych afrykańskich tras: wszystkie cuda Afryki Wschodniej w całej pełni, kompletne zanurzenie się w niezwykłych kontrastach tego regionu. Wyjątkowa i niecodzienna perspektywa spojrzenia na wszystko „z lotu ptaka”. Nadrzędna zasada organizowanego przez nas podniebnego safari brzmi: absolutna symbioza wspaniałych doświadczeń z doskonałością miejsc, które wybieramy dla Państwa na noclegi. To wyprawa dla wszystkich, którzy nie mając wiele czasu jednak łakną jak najwięcej i poszukują zapierających dech w piersiach wrażeń … i kochają Afrykę!

Szczegóły dotyczące podniebnego safari:
  • 1,5 godziny – to przeciętny czas spędzany dziennie w powietrzu
  • Środkiem transportu będzie samolot Cessna Grand Caravan (14-miejscowy, jednak zabiera max. 9 pasażerów –chodzi o to, aby wszyscy mieli zapewnione miejsca przy oknie + pilot/przewodnik). W przypadku mniejszych grup, w celu zmniejszenia kosztów, możemy użyć nieco mniejszego samolotu, Cessna 210 (6 miejsc, max. 4 pasażerów – wszyscy mają zapewnione miejsca przy oknie + pilot/przewodnik).

Dzień 1 - Arusha (TANZANIA)

Przyjazd do regionu Arusha w Tanzanii, w którym znajduje się góra Kilimandżaro i transfer do hotelu. Czas wolny na odpoczynek.

Nocleg: Arusha Coffee Lodge*****

Dzień 2 & 3 - z Kilimandżaro do Serengeti (TANZANIA)

Po śniadaniu transfer na miejscowe lotnisko, spotkanie z naszym doświadczonym pilotem/przewodnikiem i start wycieczki! Polecicie Państwo z Kili na północny zachód, by zobaczyć kilka wyjątkowych miejsc. Imponująca sylwetka Ol Doinyo Lengai, czyli „Góry Boga” jak uważają Masajowie, to wciąż czynny wulkan, którego lawa zmieniła otaczający krajobraz w pejzaż nie z tego świata.

Potem zobaczycie Państwo kolejne niebywale zjawisko geologiczne, czyli Jezioro Natron, które szczególnie z wysoka sprawia niebywałe wrażenie: jego alkaliczne, czerwonawe wody pokrywają białe czapki soli, a po tym wszystkim brodzą różowe flamingi … Następnie skierujemy się na zachód i będziemy przelatywać nad zielonym pustkowiem Serengeti, jego bezkresnymi równinami. I właśnie tam proponujemy Państwu 2-dniowy przystanek, wyprawy safari i podziwianie z bliska niecodziennych widoków.

W programie m.in.: safari jeepami do parku w celu bezkrwawych łowów na tamtejszą zwierzynę.

Nocleg: Serengeti Migration Camp*****

Dzień 4 & 5 - z Serengeti do Virungas (UGANDA)

Po kolejnym porannym safari w Serengeti i krótkim przystanku w Mwanza nad Jeziorem Wiktoria w celu załatwienia formalności celnych, będziecie Państwo kontynuować swoją podróż przez Afrykę. Polecicie nad Jeziorem Wiktoria do Entebbe, miasta portowego znajdującego się u wrót morskich Ugandy, a potem na południowy zachód, by podziwiać niesamowite widoki. Lądowanie w Kisoro u podnóża majestatycznych gór Virunga o pochodzeniu wulkanicznym tworzących część zachodniego krańca Doliny Ryftowej. Stąd przejazd samochodami do hotelu.

W programie m.in.: wycieczka śladami górskich goryli – niebywałe doświadczenie, pozwalające spędzić godzinę koło tych małp. Tej wycieczki nie może pominąć żaden miłośnik zwierząt!

Nocleg: Clouds Mountain Gorillas Lodge*****

Dzień 6 & 7 - z Virungas do Doliny Ryftowej (KENIA)

Po śniadaniu znowu wracamy do Kisoro po czym polecimy znowu do Entebbe i nad Jeziorem Wiktorii, ale tym razem po kenijskiej stronie. Lądowanie w Eldoret w celu dopełnienia formalności paszportowych i celnych. I teraz jesteście Państwo gotowi do oglądania z powietrza niebywałych widoków, jakie przedstawia sobą Dolina Ryftowa: kraterów, błękitnych jezior często wręcz usianych flamingami, lasów … i Doliny Suguta, w której krajobrazie przeważają rzeki czarnej lawy, małe diuny i liczne kratery wulkaniczne. Opuszczamy Dolinę i lecimy w kierunku odległego lądowiska w krainie Samburu, gdzie wita nas wojownik z tegoż plemienia, a w cieniu pod akacją czeka jeep. Jedziemy bajeczną górską trasą do małego hotelu (na 2 noce), z którego rozciągają się urzekające widoki afrykańskiej sawanny.

W programie m.in.: po południu spacer po wioskach Turkana i Samburu i zapoznanie się ze sposobem życia tamtejszych ludzi. Nadal mieszkają w chatach i żyją zgodnie z tradycją.

Nocleg: Desert Rose Lodge*****

Dzień 8 - z Doliny Ryftowej do Jeziora Turkana i do Addis Abeby (ETIOPIA)

Po śniadaniu wyjazd, by jeszcze raz „zanurzyć się” w niesamowitej Dolinie Suguty. Lecimy dalej w kierunku płytkiego Jeziora Logipi, gdzie witają nas tysiące różowych flamingów. Następnie unosimy się nad grań stworzoną z lawy i kraterów, będąc niemalże świadkami genezy świata. To jest właśnie panorama południowych brzegów Jeziora Turkana. A z jego wód wystaje nawet jeden ze stożków wulkanicznych; na jego zboczu piętrzą się zwały lawy, a wśród nich przebłyskują małe laguny. Wreszcie opuszczamy Dolinę Ryftową i udajemy się do do Lokichoggio, niegdyś największego ośrodka ONZ świadczącego pomoc humanitarną w Afryce, a dziś sennej wioski. Po odbyciu formalności paszportowych i celnych polecimy w stronę granicy z Etiopią – wzdłuż Doliny Ryftowej, poprzez wyżyny Etiopii, jeziora i wreszcie dotrzemy do Addis Abeby. Transfer do hotelu i wycieczka po mieście.

W programie m.in.: popołudniowe zwiedzanie stolicy Etiopii

Nocleg: Hotel Sheraton***** w Addis Abeba

Dzień 9 - z Addis Abeby do Lalibeli (ETIOPIA)

Następnego dnia już z samolotu będziecie mieli Państwo możność podziwiać jedną z najwspanialszych panoram Afryki: Wyżynę Abisyńską oraz Kanion Nilu Błękitnego i dalej aż do magicznego miasta Lalibela. Lalibela jest ośrodkiem religii koptyjskiej a równocześnie miejscem wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miasto to nie tylko przykład dawnego kunsztu architektonicznego. Najbardziej urzeka niesamowita atmosfera tamtejszych kościołów. Do miasta dojedziecie Państwo z lotniska samochodami. Popołudniowe zwiedzanie zaczynamy od pierwszych dwóch grup wyciosanych w skale kościołów, co daje nam wgląd w duchowość i magię tego miejsca.

W programie m.in.: popołudniowe zwiedzanie wciąż działających kościołów w Lalibeli

Nocleg: Tukul Village Hotel (bardzo prosty lecz najlepszy dostępny w Lalibeli)

Dzień 10 - z Lalibeli do Addis Abeby (ETIOPIA)

Poranne zwiedzanie ostatniej grupy kościołów w Lalibeli lub, dla chętnych przygód, wyprawa piesza lub na osiołkach do ukrytego w górach klasztoru. Po lunchu wylot do Addis Abeby. Jeszcze raz z samolotu będziecie mieli Państwo możność podziwiać jedną z najwspanialszych panoram Afryki: Wyżynę Abisyńską i jej małe odizolowane wioski. Wylądujemy w Addis po południu, skąd pojedziecie Państwo do hotelu.

W programie m.in.: cały ranek poświęcimy na zwiedzanie ostatniej grupy kościołów lub wyprawę do ukrytego klasztoru.

Nocleg: Hotel Sheraton***** w Addis Abeba

Dzień 11 - Addis Abeba (ETIOPIA)

Po śniadaniu transfer na lotnisko i pożegnanie.
Out of Africa Travel - ekskluzywne, szyte na miarę safari i luksusowe podróże do Afryki, czyli maestria w dopasowaniu
programu do oczekiwań naszych klientów, wirtuozeria wykonania i gwarancja niezapomnianych wrażeń.
www.out-of-africa.pl ©