Namibia - czyli rzut oka z góry na afrykański krajobraz

Do Namibii powinien wybrać się każdy, kto tęskni za niebywałymi widokami, bezkresnym horyzontem oraz nietkniętą cywilizacją przyrodą. Ta niebywała i pełna wrażeń trasa zadowoli najbardziej wymagających podróżników, zarówno jeśli chodzi o wybór trasy, jak i spędzanie czasu oraz miejsc, w których się zatrzymamy. Jednak nasze podniebne safari ma jeszcze jeden atut: oglądamy wszystko z lotu ptaka, a jest to warunek niezbędny, by w pełni podziwiać piękno rozpościerającego się w dole krajobrazu Namibii. W tym kraju nie będzie brakować ciekawych spotkań ze zwierzętami, jednak wszyscy ci, którym zależy na safari z wielką ilością zwierzyny, powinni dodać do Namibii pobyt w Botswanie. I dopiero taki duet stanowi świetne połączenie!

Szczegóły dotyczące podniebnego safari:
  • 1,5 godziny – to przeciętny czas spędzony dziennie w powietrzu
  • Środkiem transportu będzie samolot Cessna Grand Caravan (14-miejscowy, jednak zabiera max. 9 pasażerów – chodzi o to, aby wszyscy mieli zapewnione miejsca przy oknie + pilot/przewodnik). W przypadku mniejszych grup, w celu zmniejszenia kosztów, możemy użyć nieco mniejszego samolotu, Cessna 210 (6 miejsc, max. 4 pasażerów – wszyscy mają zapewnione miejsca przy oknie + pilot/przewodnik).

Dzień 1 - Windhoek

Przylot na lotnisko Windhoek w Namibii i transfer do hotelu, gdzie będzie już na Państwa czekać nasz doświadczony pilot/przewodnik. Po zapoznaniu się z planowaną trasą czas wolny na odpoczynek lub/i zwiedzanie miasta.

Nocleg: Hotel Heinitzburg lub Hilton*****

Dzień 2 - z Windhoek do Parku Narodowego Etosha

Po śniadaniu transfer na lotnisko, spotkanie z naszym doświadczonym pilotem/przewodnikiem i start! Samolot będzie lecieć na średniej wysokości nad
terenami rolniczymi. Lądowanie na prywatnym pasie należącym do hotelu, w którym zatrzymacie się Państwo. Hotel jest położony na skraju parku narodowego. Po lunchu wyjazd na safari w słynnym Parku Narodowym Etosha, największym w Namibii.

W programie m.in.: po południu przejazd jeepami przez park Etosha w celu oglądania jego mieszkańców: słynnych olbrzymich słoni, żyraf, zebr, różnych antylop – a przy odrobinie szczęścia także lwów, gepardów oraz hien.

Nocleg: luksusowe obozowisko Mushara Outpost

Dzień 3 & 4 - z Etosha do Serra Cafema

Rano kolejna wyprawa jeepami na safari, następnie lunch i wylot. Tym razem w kierunku północno –zachodnim. Po krótkim przystanku w Ondangwa dotrzecie Państwo do rzeki Kunene, naturalnej granicy między Namibią a Angolą, i trasa lotu będzie wiodła wzdłuż wijącej się nitki rzeki aż do Oceanu Atlantyckiego. Z wysoka widać, jak rzeka i jej porośnięte zielenią brzegi torują sobie drogę pośród surowych, postrzępionych gór. Następnie dotrzemy do niebywałego, odległego miejsca - Doliny Hartmanna. Po lądowaniu na piaszczystym pasie czeka Państwa niezwykle malownicza przejażdżka jeepami do obozu, w którym spędzicie 2 dni. Położony jest na brzegu rzeki Kunene i stanowi prawdziwą oazę zieleni niczym wyspa pośród surowej, niegościnnej przyrody pustyni.

W programie m.in.: jednego dnia rano wyprawa jeepami do Parku Etosha w celu obserwowania dzikich zwierząt, o zachodzie słońca przejażdżka łodzią po rzece Kunene (o ile poziom wód rzeki na to pozwoli). Jeden cały dzień bezkrwawe łowy jeepami i quadami oraz wizyta w wiosce Himba (o ile będą jej mieszkańcy, bo to nomadowie).

Nocleg: Luksusowe obozowisko Serra Cafema na brzegu rzeki Kunene

Dzień 5 - z Kuene do Kaokoland

Kolejny dzień pełen wrażeń. Po śniadaniu znowu zapraszamy do samolotu na nasze podniebne safari. Teraz polecimy na południe trasą pełną pięknych widoków ponad kremowymi piaskami diun i płaskimi, piaszczystymi równinami łączącymi się harmonijnie z postrzępionymi, ciemnymi wierzchołkami gór. Następnie skierujemy się w stronę Wybrzeża Szkieletów i fascynujących widoków: długiej linii diun ciągnącej się aż do wybrzeża i rozbijających się na brzegu fal Atlantyku. Widać też będzie linię rzeki, po czym skierujemy się do kolejnego przystanku w Purros. Po wylądowaniu czeka Państwa przejazd do hotelu, bajeczny zachód słońca to chyba najlepsze zakończenie dnia.

W programie m.in.: rano zwiedzanie regionu Kunene.

Nocleg: Okahirongo Elephant Lodge - prawdziwa oaza komfortu mieszcząca się u podnóża gór

Dzień 6 & 7 - z Kaokoland do Swakopmund i Parku Narodowego Namib Rand

Po porannych wrażeniach z wycieczki lunch, a potem przejazd na lotnisko. Państwa pilot zaproponuje trasę umożliwiającą podziwianie przepięknych widoków. Najpierw polecicie Państwo nad Górami Etendeka, ich płaskimi szczytami przypominającymi wyżynę Kolorado, po czym nad rozległymi wulkanicznymi równinami o interesujących kształtach i wzorach wyrzeźbionych przez nurt sezonowych rzek. Krótki przystanek w Swakopmund nad Atlantykiem (w celu zatankowania), a gdy słońce się nieco zniży (bo wtedy widoczność jest najlepsza) start do absolutnie niesamowitego lotu! Polecimy na południe, nisko, wzdłuż wybrzeża i dopiero zobaczycie Państwo, jak naprawdę wygląda Pustynia Namib! Niknące w oceanie diuny, kolonie fok, wrak okrętu „Edward Bholen”. A potem polecimy w głąb lądu i przetniemy całą Pustynię Namib. Roztaczające się widoki są wręcz niewiarygodnie piękne – to jakby niekończące się morze układających się w przedziwne kształty diun o dziwnych brzegach uwydatnionych przez promienie gasnącego światła dnia. Będziecie mogli Państwo podziwiać, jak biegną one w głąb lądu zmieniają kolor od jasnokremowego na nadbrzeżu po intensywnie pomarańczowo-czerwony na swoich wschodnich krańcach, gdzie hamują je Góry Naukulft. W miarę zbliżania się do końca pustyni będziemy lecieć nisko nad czerwonymi diunami i rozległymi, złotymi równinami usianymi tajemniczymi „bajkowymi kręgami”, aż w końcu wylądujemy w Parku Narodowym Namib Rand. Znajduje się on na skraju Pustyni Namib, niedaleko Sossusvlei i Kanionu Sesriem i jest jednym z największych prywatnych parków narodowych na południu Afryki. Transfer jeepami na szczyt diuny do Państwa hotelu, w którym zatrzymacie się na 2 noce.

W programie m.in.: Jednego ranka przejażdżka jeepami w Kaokoland, by podziwiać naturę i poszukać bardzo rzadkich słoni pustynnych. Cały dzień przeznaczony na zwiedzanie niewątpliwie najbardziej malowniczego zakątka Pustyni Namib – jeepami i/lub pieszo. Tu także możliwe jest spotkanie zwierząt: przede wszystkim oryksów, strusi i springboków.

Nocleg: Wolvedans Dune Camp z którego roztaczają się widoki na pustynię i pobliskie góry.

Dzień 8 - z Pustyni Namib do Windhoek

Po wschodzie słońca startujemy z lotniska w Wolwedans i polecimy nisko nad czerwonymi diunami, które wznoszą się coraz wyżej i wyżej. Wreszcie docieramy do słynnego Sossousvlei. Będziemy przelatywać nad Sossousvlei i Deadvlei, aż wylądujemy w Sesriem i tam zapraszamy do jeepów, by z ziemi podziwiać widoki, które widać było z góry. Po południu powrót naszym samolotem do stolicy Namibii, dokąd dotrzemy późnym popołudniem. Transfer do hotelu i czas wolny.

W programie m.in.: Rano wycieczka jeepami po piaskach diun w Sossousvlei i może nie tak znanego, lecz równie malowniczego Deadvlei, gdzie wyschnięte, białe jezioro i czarne kształty martwych akacji stanowią ostry kontrast z otaczającymi je pomarańczowymi diunami. To fascynujący i urozmaicony krajobraz, pełen ciekawej flory i fauny (antylopy gemboki, zebry, springboki, fenki itd.) Cała trasa przejazdu liczy ok. 120 km po szutrowej drodze, wzdłuż koryta wyschniętej rzeki przecinającego diuny, oraz 10 km piaszczystego szlaku.

Nocleg: Hotel Heinitzburg lub Hilton*****

Dzień 9 - Windhoek

Po śniadaniu czas wolny na wycieczkę po mieście, zakupy. Po południu przejazd na lotnisko i pożegnanie.
Out of Africa Travel - ekskluzywne, szyte na miarę safari i luksusowe podróże do Afryki, czyli maestria w dopasowaniu
programu do oczekiwań naszych klientów, wirtuozeria wykonania i gwarancja niezapomnianych wrażeń.
www.out-of-africa.pl ©