Najpiękniejsze miejsca Afryki: od Namibii do Etiopii
(Namibia - Botswana - Zambia - Tanzania - (Uganda) - Kenia - Etiopia

To jedna z najlepszych wycieczek, na jakie tylko można się wybrać. Dzięki niej poznacie Państwo wszystkie wspaniałości tego niebywałego, olbrzymiego kontynentu, po prostu „zanurzycie się” w Afryce, a to dzięki wyjątkowej perspektywie, z jakiej będziecie spoglądać na Czarny Ląd, bo będzie to spojrzenie z góry. Nadrzędna zasada organizowanego przez nas podniebnego safari brzmi: absolutna symbioza wspaniałego doświadczenia i doskonałości miejsc, które wybieramy dla Państwa na noclegi. To wycieczka dla tych, którzy chcą mieć wszystko lub też posiedli już niemal wszystko i teraz szukają czegoś specjalnego, a może to być spojrzenie na Afrykę pod innym kątem!

Szczegóły dotyczące podniebnego safari:
  • 2,5 godziny – to przeciętny czas spędzony dziennie w powietrzu
  • Środkiem transportu będzie samolot Cessna Grand Caravan C208 (14-miejscowy, jednak zabiera max. 9 pasażerów –chodzi o to, aby wszyscy mieli zapewnione miejsca przy oknie + pilot/przewodnik). W przypadku mniejszych grup, w celu zmniejszenia kosztów, możemy użyć nieco mniejszego samolotu, Cessna 210 (6 miejsc, max. 4 pasażerów – wszyscy mają zapewnione miejsca przy oknie + pilot/przewodnik).

Dzień 1 - Windhoek (NAMIBIA)

Z lotniska Windhoek w Namibii przejazd do hotelu, gdzie będzie już na Państwa czekać doświadczony pilot/przewodnik. Po zapoznaniu się z trasą będziecie Państwo mieli czas wolny na zwiedzanie miasta.

Nocleg: Hotel HeinItzburg lub Hilton*****

Dzień 2 & 3 - z Windhoek na Pustynie Namib

Po śniadaniu przejazd na lotnisko, spotkanie z naszym doświadczonym pilotem/przewodnikiem i wylot. Będziecie Państwo lecieć nad centralną Namibią, dotrzecie do wschodnich krańców Pustyni Namib, następnie skierujecie się do położonego na obrzeżach tej pustyni Parku Narodowego Namib Rand – jednego z największych prywatnych parków narodowych w tej części Afryki leżącego niedaleko Sossusvlei i Kanionu Sesriem. Przejazd jeepem do hotelu, który będzie Państwa domem przez 2 noce.

W programie m.in.: przyroda zmusza do jej podziwiania - fascynujące krajobrazy oraz flora i fauna: nieprawdopodobnie zwinne antylopy springboki, gemboki, zebry, lisy, hieny, fenki.

Nocleg: Wolwedans Dune Lodge, skąd roztacza się piękny widok na pustynię i pobliskie góry.

Dzień 4 & 5 - z Pustyni Namib do Delty Okawango (BOTSWANA)

Start zaraz po wschodzie słońca, kurs na Pustynię Namib i niski lot nad pustynią, podziwianie zapierających dech w piersiach widoków i spotkanie z wybrzeżem Atlantyku: Zatoką Coception, wrakiem okrętu „Edward Bohlen”, licznymi koloniami fok, Sandwich Harbour a potem kurs na rzekę Kuiseb, tworząca naturalną zaporę od strony diun Pustyni Namib. Następnie powrót do Windhoek w celu załatwienia formalności paszportowych i potem w drogę do Maun w Botswanie. A tam znowu formalności paszportowe. Potem lot nad wspaniałą Deltą Okawango, będącą jednym z najpiękniejszych zjawisk przyrody tej części Afryki. Lądowanie nieopodal Państwa miejsca pobytu przez 2 dni, a równocześnie bazę wypadową do różnych wycieczek.

Doświadczycie Państwo niesamowitego wrażenia: za Wami pozostały czerwone i żółte pisaki diun pustyni i nagle znaleźliście się wśród bujnej, soczystej zieleni równin otaczających Okawango.

W programie m.in.: malownicze safari w mokoro (miejscowe łodzie) i wyprawy jeepem w celu wypatrywania dzikiej zwierzyny.

Nocleg: Kwetsani Camp

Dzień 6 - z Delty Okawango do Wodospadów Królowej Wiktorii (ZAMBIA)

Po porannych wycieczkach po delcie i lunchu polecimy na wschód, przecinając na przełaj deltę i sawanny i skierujemy się ku rzece Zambezi i legendarnym Wodospadom Królowej Wiktorii. Lot nad wodospadami (wspaniałe widoki), po czym lądowanie w Livingstone (Zambia) i transfer do hotelu.
W programie m.in.: po południu zwiedzanie wodospadów.

Nocleg: Royal Livingstone Hotel ***** nad brzegiem rzeki Zambezi, skąd spacerem można dojść do wodospadów.

Dzień 7 - z Wodospadów Królowej Wiktorii do Parku Narodowego Płd. Luangwa (ZAMBIA)

Rano przejazd na lotnisko i odlot do znanego na całym świecie Parku Narodowego Płd. Luangwa. Lądowanie w Mfuwe, po czym do parku zawiezie Państwa samochód. Po drodze warto przyjrzeć się wioskom tubylców, będzie to krótka chwila na zorientowanie się, jak żyją. Atrakcją tego parku są piesze safari, wymyślone kilka dekad temu, które pozostawiają niezapomniane wrażenia.

Inną osobliwością Doliny Luangwa jest wielka, mulista rzeka Luangwa łagodnie wijąca się i będąca domem dla wręcz niewiarygodnej liczby hipopotamów.

W programie m.in.: piesze wycieczki i wyprawy jeepami do parku narodowego w celu wypatrywania dzikich zwierząt i odkrywania dzikiej natury, rozmaitości krajobrazu (od gęstych krzaków po otwarte, trawiaste przestrzenie okolone wielkimi, charakterystycznymi dla tamtego terenu drzewami) i fauny. Szczególnie polecamy rzekę i tysiące zamieszkujących ją hipopotamów.

Nocleg: Luangwa House i/lub Nkwali Camp

Dzień 8 & 9 - z Luangwa do Parku Narodowego Ruaha (TANZANIA)

Wczesnym rankiem wyprawa jeepami, aby popatrzeć na dzikie zwierzęta, po czym powrót na lotnisko w Mfuwe i lot na północ. Jeśli widoczność będzie dobra, to zobaczycie Państwo wijącą się rzekę, a potem wzbijemy się wyżej i proponujemy odpocząć przed dalszymi wrażeniami. Gdy miniemy wzgórza oddzielające Zambię od Tanzanii bardzo wyraźna będzie różnica między nietkniętą, dziką przyrodą a bardziej zamieszkałymi, uprawnymi terenami. Po załatwieniu formalności paszportowych oraz celnych w Mbeya polecimy w kierunku Parku Narodowego Ruaha – jednego z największych sekretów dzikiej przyrody Tanzanii. Ten park, położony z dala od uczęszczanych szlaków turystycznych i handlowych pomiędzy Afryką Wschodnią i Południową zamieszkuje olbrzymia liczba gatunków dzikich zwierząt. Można tu zobaczyć, jak żyją obok siebie gatunki charakterystyczne dla zarówno Afryki Wschodniej, jak i Południowej.

W programie m.in.: wycieczki jeepami po parku narodowym

Nocleg: Jongomero Tented Camp

Dzień 10 & 11 - z Ruaha do Serengeti (TANZANIA)

Po śniadaniu i krótkim technicznym przystanku w Dodomie, polecimy na północ, bo tam czekają kolejne cuda do podziwiania. Imponująca sylwetka Ol Doinyo Lengai, czyli „Góry Boga” jak uważają Masajowie, to wciąż czynny wulkan, którego lawa zmieniła otaczający krajobraz w pejzaż nie z tego świata.

Potem zobaczycie Państwo kolejne niebywale zjawisko geologiczne, czyli Jezioro Natron, które szczególnie z wysoka sprawia niebywałe wrażenie: jego alkaliczne, czerwonawe wody pokrywają białe czapki soli, a po tym wszystkim brodzą różowe flamingi … Następnie skierujemy się na zachód i będziemy przelatywać nad zielonym pustkowiem Serengeti, jego niemającymi końca równinami. I właśnie tam proponujemy Państwu 2-dniowy przystanek, wyprawy safari i podziwianie z bliska niecodziennych widoków.

W programie m.in.: safari jeepami do parku w celu bezkrwawych łowów na tamtejsza zwierzynę.

Nocleg: Serengeti Sayari Camp

Dzień 12 & 13 - z Serengeti do Doliny Ryftowej (KENIA)

Po kolejnym porannym safari, tym razem w Serengeti oraz krótkim przystanku w celu załatwienia formalności paszportowych i celnych w Mwaza nad Jeziorem Wiktoria, polecimy do kolejnego, znanego na całym świecie miejsca. Będziecie Państwo lecieć wzdłuż wschodniego brzegu Jeziora Wiktoria aż do Kisumo/Eldoret, gdzie trzeba załatwić formalności celno-paszportowe w zw. z przekroczeniem granicy z Kenią. Teraz z wysoka będziecie mogli Państwo podziwiać niewiarygodne krajobrazy Wielkich Rowów Afrykańskich (Rift Valley) – kratery, błękitne jeziora często pełne różowych flamingów, lasy i Dolinę Suguty, gdzie wielkie rzeki lawy rywalizują o miejsce z małymi, piaszczystymi diunami oraz licznymi kraterami. Opuszczamy Dolinę i lecimy w kierunku odległego lądowiska w krainie Samburu, gdzie wita nas wojownik z tegoż plemienia, a w cieniu pod akacją czeka jeep. Jedziemy bajeczną górską trasą do małego hotelu (na 2 noce), z którego rozciągają się urzekające widoki afrykańskiej sawanny.

W programie m.in.: po południu spacer po wioskach Turkana i Samburu i zapoznanie się ze sposobem życia tamtejszych ludzi. Nadal mieszkają w chatach i żyją zgodnie z tradycją.

Nocleg: Desert Rose Lodge

Dzień 14 - z Doliny Ryftowej do Jeziora Turkana i do Addis Abeby (ETIOPIA)

Po śniadaniu wyjazd, by jeszcze raz „zanurzyć się” w niesamowitej Dolinie Suguty. Lecimy dalej w kierunku płytkiego Jeziora Logipi, gdzie witają nas tysiące różowych flamingów. Następnie unosimy się nad grań stworzoną z lawy i kraterów, będąc niemalże świadkami genezy świata. To jest właśnie panorama południowych brzegów Jeziora Turkana. A z jego wód wystaje nawet jeden ze stożków wulkanicznych; na jego zboczu piętrzą się zwały lawy, a wśród nich przebłyskują małe laguny. Wreszcie opuszczamy Dolinę Ryftową i udajemy się do do Lokichoggio, niegdyś największego ośrodka ONZ świadczącego pomoc humanitarną w Afryce, a dziś sennej wioski. Po odbyciu formalności paszportowych i celnych polecimy w stronę granicy z Etiopią – wzdłuż Doliny Ryftowej, poprzez wyżyny Etiopii, jeziora i wreszcie dotrzemy do Addis Abeby. Transfer do hotelu i wycieczka po mieście.

W programie m.in.: popołudniowe zwiedzanie stolicy Etiopii

Nocleg: Hotel Sheraton***** w Addis Abeba

Dzień 15 - z Addis Abeby do Lalibeli (ETIOPIA)

Następnego dnia już z samolotu będziecie mieli Państwo możność podziwiać jedną z najwspanialszych panoram Afryki: Wyżynę Abisyńską oraz Kanion Nilu Błękitnego i dalej aż do magicznego miasta Lalibela. Lalibela jest ośrodkiem religii koptyjskiej a równocześnie miejscem wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miasto to nie tylko przykład dawnego kunsztu architektonicznego. Najbardziej urzeka niesamowita atmosfera tamtejszych kościołów. Do miasta dojedziecie Państwo z lotniska samochodami. Popołudniowe zwiedzanie zaczynamy od pierwszych dwóch grup wyciosanych w skale kościołów, co daje nam wgląd w duchowość i magię tego miejsca.

W programie m.in.: popołudniowe zwiedzanie wciąż działających kościołów w Lalibeli

Nocleg: Tukul Village Hotel (bardzo prosty lecz najlepszy dostępny w Lalibeli)

Dzień 16 - z Lalibeli do Addis Abeby (ETIOPIA)

Poranne zwiedzanie ostatniej grupy kościołów w Lalibeli lub, dla chętnych przygód, wyprawa piesza lub na osiołkach do ukrytego w górach klasztoru. Po lunchu wylot do Addis Abeby. Jeszcze raz z samolotu będziecie mieli Państwo możność podziwiać jedną z najwspanialszych panoram Afryki: Wyżynę Abisyńską i jej małe odizolowane wioski. Wylądujemy w Addis po południu, skąd pojedziecie Państwo do hotelu.

W programie m.in.: cały ranek poświęcimy na zwiedzanie grupy kościołów lub wyprawę do ukrytego klasztoru.

Nocleg: Hotel Sheraton***** w Addis Abeba

Dzień 17 - Addis Abeba (ETIOPIA)

Po śniadaniu transfer na lotnisko i pożegnanie.

Out of Africa Travel - ekskluzywne, szyte na miarę safari i luksusowe podróże do Afryki, czyli maestria w dopasowaniu
programu do oczekiwań naszych klientów, wirtuozeria wykonania i gwarancja niezapomnianych wrażeń.
www.out-of-africa.pl ©