Luksusowe safari w północnej Tanzanii

8-dniowe luksusowe safari w północnej Tanzanii, dające możność poznania miejsc znajdujących się na liście światowego dziedzictwa, takie jak Narodowy Park Serengeti i krater Ngorongoro.

Dzień 1 - Arusha Coffee Lodge

Przylot na lotnisko Kilimanjaro International. Tam, po załatwieniu formalności paszportowo-celnych spotkanie z Państwa przewodnikiem. Następnie godzinny przejazd do Arusha Coffee Lodge, położonego w sercu niekończących się tanzanijskich plantacji kawy. Ekskluzywny butik-hotel powstał wokół autentycznych, należących do plantacji zabudowań, dzięki czemu posiada charakter i atmosferę starych, kolonialnych domów plantatorów kawy. Kolacja i nocleg w Arusha Coffe Lodge.

Dzień 2 - Tarangire Treetops

Po śniadaniu chwila na zwiedzanie plantacji, po czym wyjazd do Parku Narodowego Tarangire. Podróż zajmie ok. 1,5 godziny i będzie wiodła przez tereny Masajów. Na terenie parku rosną zdumiewające okazy baobabów. Jest to też teren chętnie wybierany przez miłośników obserwowania ptaków, ponieważ gnieździ się tu najwięcej na świecie gatunków. Żyją tu również tysiące słoni, wielkie stada bawołów, nierzadko można też spotkać panterę oraz lwy. Lunch zjecie Państwo na terenie parku, po czym pojedziecie do prywatnego rezerwatu dzikiej zwierzyny: TarangireTreetops. Planowany przyjazd do tego rezerwatu to późne popołudnie i będziecie mieć Państwo mnóstwo czasu na rozgoszczenie się w swoich domach umieszczonych na drzewach na wysokości 5 - 8 metrów nad ziemią. Widok stamtąd jest wspaniały, a z balkonów można podziwiać niebywała przyrodę oraz zachód słońca. Kolacje serwowane w TarangireTreetops są zawsze doskonałe i obojętne, czy będziecie je jeść Państwo pod gołym niebem w towarzystwie masajskich wojowników, czy też w wyszukanej, całej mieszczącej się w wielkim baobabie restauracji. Nocleg w TarangireTreetops.

Dzień 3 - Tarangire Treetops

Poranny widok rozciągający się Państwa nadrzewnych siedzib na budzący się wokół busz należy chyba do najwspanialszych w całej Afryce. A zaplanowane zajęcia w ciągu dnia mają na celu raczej współdziałanie z naturą, aniżeli tylko obserwowanie jej z boku. Po pożywnym śniadaniu czas na pieszą wyprawę z przewodnikiem w celu zwiedzania okolicy, dowiedzenia się o leczniczych właściwościach tutejszych drzew i krzewów, a równocześnie obserwowania ptaków i mniejszych zwierząt – a może czasem trafi się jakiś wielki okaz tutejszej fauny?! Jednak ta piesza wyprawa ma przede wszystkim dostarczyć wrażeń ze zwiedzania Afryki nie jeepem czy samolotem, ale pieszo, a to zupełnie inne doświadczenia! Następnie zwiedzanie osady Masajów i możność przekonania się, jak ci nomadowie wraz ze swoją trzodą potrafią żyć w absolutnej harmonii z przyrodą.
Potem powrót na lunch do Treetops i w upalne popołudnie możność napawania się ciszą buszu. Będzie to świetna okazja by popływać, bo potem czeka Państwa wyprawa na oglądanie słoni i próba podejścia jak najbliżej do tych wielkich ssaków. Z pewnością na zawsze zostanie w Państwa pamięci wspomnienie jak ze szklaneczką zimnego drinka w ręce obserwowaliście zachód słońca. A potem, gdy zapadnie noc, znowu jazda jeepem z uzbrojonym przewodnikiem w poszukiwaniu wyruszających na nocne łowy zwierząt. Powrót do TarangireTreetops na nocleg.

Dzień 4 - The Manor w Ngorongoro

Wcześnie rano wyjazd na obserwowanie zwierzyny. Powrót na śniadanie, po czym wyjazd i opuścicie Państwo teren Wielkiej Doliny Ryftowej kierując się ku wzgórzom. W południe przystanek w Mto wa Mbu w celu zwiedzenia miejscowego bazaru, zakupu pamiątek, obejrzenia miejscowych wyrobów z koralików, rzeźb w drewnie, rysunków i być może potargowania się przy zakupach, a potem znów jazda w stronę wzgórz, tak by dotrzeć do The Manor w Ngorongoro na lunch.
The Manor w Ngorongoro znajduje się na terenie wielkiej plantacji kawy, przylegającej do rezerwatu przyrody Ngorongoro. Rozciągają się stąd wspaniałe widoki na ciągnącą się aż po horyzont plantację kawy. Sam budynek dawnej siedziby plantatorów został tak zaprojektowany, aby podkreślić dominację w regionie holenderskich osadników i dlatego piękne białe wieżyczki górują nad zielenią kawowych drzewek.
Po południu będzie czas na odpoczynek, czytanie, oglądania okolicy, konną lub rowerową przejażdżkę, spacer, a osoby poszukujące autentycznego relaksu mogą wybrać masaż. Wieczorem namawiamy na oglądanie spektakularnego zachodu słońca, a potem korzystania z gościnności starego dworku. Nocleg w The Manor.

Dzień 5 - The Manor w Ngorongoro

Do jednej z głównych atrakcji północnej Tanzanii należy krater Ngorongoro. To nie tylko zjawiskowy twór przyrody – gdyż jest to nie tylko krater wulkaniczny położony na wysokości 2450 metrów n.p.m. i o wysokich na 600 metrów ścianach – ale również ulubione miejsce przebywania i żerowania wielu dzikich zwierząt. Można tu zobaczyć nosorożce, słonie, bawoły, lwy, hipopotamy i mnóstwo innych charakterystycznych dla otwartych równin gatunków zwierząt, a do tego ptaków, okazów flory, jezior słodko i słonowodnych, a wszystko to w pobliżu jednej góry, a właściwie krateru.
Po pożywnym śniadaniu, gdyż na takich wysokościach apetyt zawsze dopisuje, i filiżance mocnej herbaty w drodze powrotnej , czeka Państwa jeszcze przystanek na piknik i skosztowanie wielu przysmaków.
Cały dzień spędzicie Państwo na dnie krateru oglądając, fotografując i sycąc się tym niesamowitym widokiem, no ale w końcu trzeba wrócić do hotelu na nocleg. Tam będzie już czekać na Państwa rozpalony kominek i domowa atmosfera i będziecie mogli wybrać, co chcielibyście robić wieczorem: czytać, pograć w bilard, pójść po kolacji na oglądanie zwierzyny nocą albo może po prostu usiąść przy kominku z lampką koniaku.

Dzień 6 - Serengeti Migration Camp

I znowu dzień pełen atrakcji, tym razem czeka na Państwa Park Narodowy Serengeti. Trzeba będzie dojechać do pasa startowego obok jeziora Manyara, a następnie już tylko 1 godzina lotu do Lobo położonego na północy Serengeti.
Po przylocie na lotnisku czekać będą na Państwa zimne napoje i przekąski, a następnie godzinna podróż samochodami do Serengeti Migration Camp. Obóz jest położony na szczycie skalistego wzniesienia i dzięki temu rozciąga się stamtąd wspaniały widok na północną część Serengeti, którą to trasą odbywają swoje słynne wędrówki setki zwierząt. Przestronne, luksusowe namioty stoją w miejscach, z których roztacza się najlepszy widok i słychać odgłosy wydawane przez hipopotamy.
Po lunchu czas na popołudniową przejażdżkę, by zaznajomić ze zwierzętami zamieszkującymi Serengeti. A są ich tysiące: antylopy, gazele, zebry, żyrafy, bawoły, hipopotamy i zdumiewająca liczba kotów, czyli lwy, pantery, gepardy oraz serwale. Każdy wyjazd z obozu gwarantuje zobaczenie czegoś ciekawego. Przed kolacją widok fantastycznego zachodu słońca nad równiną Serengeti, a potem z własnych balkonów będziecie mogli Państwo podziwiać rozgwieżdżone niebo. Nocleg w obozie Serengeti.

Dzień 7 - Serengeti Migration Camp

Nigdy nie można dokładnie przewidzieć, kiedy rozpocznie się wielka wędrówka zwierząt. Ma na to wpływ wiele czynników, jak np. deszcze i obfitość traw. Jednak jedno jest pewne – jeśli się rozpocznie, to Państwa ten widok nie ominie. Tak więc ten dzień spędzicie państwo w przystosowanym do safari samochodzie zaopatrzonym w napoje i jedzenie, by móc jeździć i szukać gatunków zwierząt, które już wyruszają na wędrówkę w poszukiwaniu najlepszych pastwisk.
Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie gatunki zwierząt decydują się na nią równocześnie. Zebry na ogół wyruszają wcześnie, a wraz z nimi liczne drapieżniki, szykując się na sposobność zdobycia łatwego pożywienia w postaci słabszych lub chorych osobników. Jednak wiele gatunków czuje się całkiem dobrze tam, gdzie aktualnie jest i nie spieszy się z decyzją podjęcia wędrówki, a wobec tego jeżdżenie po równinie Serengeti gwarantuje ciekawe i pamiętne spotkania. Powrót do obozu przez zmierzchem, kolacja i nocleg w obozie Serengeti.

Dzień 8 - Arusha

To ostatni dzień safari, ale co wcale nie znaczy, że będzie pozbawiony wrażeń, bo nigdy nie wiadomo, jakie zwierzęta będzie można zobaczyć w drodze na pas startowy w Lobo. Niewielki, lekki widoczny z daleka samolot startuje i kieruje się w stronę Arushy, przelatując nad zróżnicowanym terenem. Krajobraz składa się z równin, wulkanów, gór, pól uprawnych, jak również domostw. I wreszcie po godzinie lotu widać stolicę Tanzanii, Arushę.
Na lotnisku czekają już samochody, by zawieźć Państwa do Arusha Coffee Lodge, gdzie zjecie Państwo lunch, a następnie transfer na lotnisko Kilimandżaro International, skąd odlecicie Państwo do domu.
Out of Africa Travel - ekskluzywne, szyte na miarę safari i luksusowe podróże do Afryki, czyli maestria w dopasowaniu
programu do oczekiwań naszych klientów, wirtuozeria wykonania i gwarancja niezapomnianych wrażeń.
www.out-of-africa.pl ©