Luksusowa wyprawa do Republiki Południowej Afryki

Podczas tej wspaniałej podróży zobaczycie Państwo elegancki Kapsztad, cudowne winnice no i oczywiście rezerwat dzikich zwierząt Sabi Sand w Narodowym Parku Krugera. To będzie absolutnie niezapomniana podróż!

Dzień 1 - Lot do Kapsztadu

Popołudniowy wylot do Kapsztadu.

Dzień 2 - Przylot do Kapsztadu

Przylot o poranku. Z samolotu odbiera Państwa obsługa VIP, która pomoże w załatwieniu formalności paszportowych i celnych i zaprowadzi Was do hali przylotów, gdzie już będzie czekać na Państwa przewodnik. Wraz z nim udacie się Państwo do położonego w centrum miasta fantastycznego, hotelu Cape Grace*****. Kapsztad, ze swoją Górą Stołową z jednej strony i połyskującą Zatoką Stołową z drugiej, to jedno z najpiękniejszych miast świata. Jest zarówno twarde, jak i delikatne i bardzo fotogeniczne. A na dodatek jest to miasto bardzo przyjazne dla przyjeżdzających tu gości.
Państwa hotel jest położony u podnóża Góry Stołowej, przy przepięknym nadbrzeżu im. Królowej Wiktorii i Księcia Alberta. Jest to jeden z najbardziej prestiżowych hoteli w RPA, a wystrój jego wnętrza odzwierciedla dziedzictwo i kulturową różnorodność tego kraju.
Po odpoczynku i lunchu Państwa przewodnik zabierze Was na wycieczkę, której celem jest chyba najsłynniejszy symbol tego miasta – Góra Stołowa. Na jej szczyt zabierze Państwa kolejka linowa i stamtąd zobaczycie całą panoramę miasta i Półwyspu Przylądkowego, na którym leży Kapsztad. Tam też zostaniecie Państwo przywitani lampką doskonałego południowoafrykańskiego wina. Kolacja w jednej z najelegantszych restauracji na nadbrzeżu.
Nocleg w Cape Grace Hotel*****.

Dzień 3 - Cape Peninsula

Po śniadaniu w hotelowym lobby będzie już czekać na Państwa Wasz przewodnik i wyruszycie z nim na całodniową wycieczkę po Cape Peninsula (Półwyspie Przylądkowym). Widoki są doprawdy zapierające dech w piersiach, bo to właśnie tu zimne wody Atlantyku spotykają się z ciepłymi wodami False Bay. A półwysep na samym czubku dzieli się na trzy części: Przylądek Dobrej Nadziei, Przylądek Maclear oraz Przylądek Point. Warto zwrócić uwagę na florę w Parku Narodowym na Przylądku Dobrej Nadziei, np. rośliny fynbos nie występują nigdzie więcej na świecie.
Zatrzymacie się Państwo na Boulders Beach, aby zobaczyć pingwiny. Głazy na tej plaży liczą sobie 540 mln lat i właśnie to miejsce upodobały sobie zagrożone wyginięciem pingwiny afrykańskie. Będziecie mogli Państwo pospacerować po molo i z niego przyjrzeć się pingwinom. Odwiedzicie też Hout Bay, niegdyś małe rybackie miasteczko, a dziś ulubione miejsce miejscowych i turystów. Jeszcze wcześniej holenderscy koloniści odprawiali stąd wielkie ilości drewna.
Nocleg w Cape Grace Hotel*****.

Dzień 4 - Cape Winelands

Dziś czeka Państwa dzień w królestwie wina. Po śniadaniu pojedziecie Państwo do Cape Winelands, przepięknego regionu o żyznej glebie i historycznych miejscowościach otoczonych przez potężne góry. Po drodze odwiedzicie Państwo jedno z najładniejszych miast RPA – Stellenbosch, nazwanego tak od nazwiska Simona Van Der Stel, ojca południowoafrykańskiego przemysłu winiarskiego. Holenderscy osadnicy szybko zrozumieli, że żyzne gleby i tutejsze warunki sprzyjają hodowli winorośli i w Stellenbosch do dziś wytwarza się słynne na cały świat wina. Lunch zjecie Państwo w Stellenbosch. 
Tego dnia czeka też Państwa wizyta w jednej z przepięknych winnic, gdzie powita Was właściciel i poczęstuje swoim winem. Po południu powrót do Kapsztadu.
Nocleg w Cape Grace Hotel*****.

Dzień 5 - Wyspa Robben - wolne popołudnie

Ta wyspa była niegdyś „domem” dla najsłynniejszych więźniów RPA, w tym także dla Nelsona Mandeli. Mieszczące się tu więziennie było czynne w XVII-XX wieku, a poza tym znajdowały się tu szpital dla osób nieakceptowanych przez społeczeństwo oraz baza wojskowa. Stojące tu budynki, a szczególnie więzienie, widziały niejedno, a przede wszystkim były świadkami zwycięstwa demokracji nad represyjnym, rasistowskim reżimem. I właśnie dzisiaj proponujemy Państwu zwiedzenie wyspy Robben. Nelson Mandela spędził tu 18 lat z 27, które przesiedział w więzieniu. Reszta popołudnia to czas wolny, w którym można wybrać się do tętniącego życiem centrum Kapsztadu.
Nocleg w Cape Grace Hotel*****.

Dzień 6 - Kapsztad - Park Narodowy Krugera

Tego dnia polecicie Państwo do Nelspruit. Tam z lotniska pojedziecie prosto do prywatnego rezerwatu dzikich zwierząt Lion Sands, aby wziąć udział w najprawdziwszym afrykańskim safari. Zamieszkacie Państwo w fantastycznym Lion Sands Ivory Lodge*****, które zdobyło wiele międzynarodowych nagród za „nieporównywalne z niczym i niezwykle piękne w swojej prostocie i kształcie”. Każdy z Państwa będzie mieszkać w osobnej, prywatnej willi, umożliwiającej absolutną ucieczkę od rzeczywistości i kojenie zmysłów kalejdoskopem barw: błękitu, różu i purpury. Sześć luksusowych apartamentów urządzonych jest niezwykle prosto, ale zgodnie z otaczającą je przyrodą. Każdy apartament ma własny basen, ogromną sypialnię i pokój wypoczynkowy.
Zarówno Lion Sands jak i Park Krugera dostarczają wspaniałych wrażeń związanych z safari. Tutejsze tereny słyną z obfitości różnych gatunków zwierząt, występuje tu też wielka piątka. Wieczorem proponujemy odpoczynek przy ognisku wraz z doskonałym jedzeniem, a potem wyprawa jeepami w teren, na spotkanie ze zwierzętami.
Nocleg w Lion Sands Ivory Lodge*****.

Dzień 7, 8 & 9 - Sabi Sand w Parku Krugera

Lion Sands jest usytuowany w Southern Sabi Sand Wildtuin, którego obszar liczy sobie 7000 ha i jest bez wątpienia ulubionym miejscem zwierząt należących do wielkiej piątki. Kolejne trzy dni spędzicie Państwo oglądając zwierzęta, zarówno o poranku, jak i wieczorem, w czasie wypraw jeepem lub pieszych, obserwując ptaki, gwiazdy, jedząc posiłki w buszu, wyprawiając się nad rzekę by zobaczyć hipopotamy, korzystając z miejscowych zabiegów spa i zwiedzając okoliczne wioski.
Noclegi w Lion Sands Ivory Lodge*****

Dzień 10 - Sabi Sand w Parku Krugera - Johannesburg

Dziś sami Państwo zdecydujcie, co chcecie robić. Możecie ponownie wybrać się jeepem do buszu, popijać wino leżąc koło basenu albo relaksować się w spa. Późnym popołudniem wyjazd na lotnisko, lot do Johannesburga i odlot do domu.

Dzień 11 - Przylot do Warszawy

Około południa lądują Państwo na lotnisku Chopina w Warszawie.
Out of Africa Travel - ekskluzywne, szyte na miarę safari i luksusowe podróże do Afryki, czyli maestria w dopasowaniu
programu do oczekiwań naszych klientów, wirtuozeria wykonania i gwarancja niezapomnianych wrażeń.
www.out-of-africa.pl ©