Odpoczynek po królewsku w bajecznym Baraza Resort & Spa na Zanzibarze

Opis

Baraza Resort & Spa, to ekskluzywny, składający się z 30 willi kurort, przypominający czasy, kiedy byli tu Arabowie. Światło sączy się z pięknych, mosiężnych lamp, antyczne meble są bogato rzeźbione i cały wygląd hotelu przekonuje nas, że nie na próżno w 2012 roku znalazł się on wśród 60 najlepszych nowych hoteli świata (w katalogu Condé Nast Traveller Hotlist 2012).

 

Położenie

Baraza Hotel & Spa znajduje się na południowo-wschodnim krańcu wybrzeża Zanzibaru, gdzie piasek na plaży jest nieco bardziej miałki, wręcz delikatny niczym puder, a przestronne wille są rozrzucone w pewnej odległości od siebie, dając swym mieszkańcom odczucie prywatności i przestrzeni. A plaża Bwejuu-Paje została przez magazyn podróżniczy Conde Nast Traveler zaliczona do jednej z 30 najpiękniejszych na świecie. Wszystko to sprawia, że przyjeżdżają tu najbardziej wymagający goście.

Parę słów o samym hotelu

Ze swoimi marmurowymi łukami, białymi, ozdobionymi gipsowymi rzeźbami ścianami, lustrami w złoconych ramach i wspaniałymi lampami z brązu Baraza przypomina współczesny pałac Omajadów. W skład hotelu wchodzi 14 jedno- i 15 dwusypialniowych tonących w zieleni willi, a całość zajmuje obszar 70 ha. Wszędzie pełno jest cudownie kwitnących bugenwilli, jaśminu a to wszystko tuż przy pięknej plaży o niebywale drobnym, miałkim piasku. Przestrzeni tu nie brakuje. Każdy apartament ma powierzchnię co najmniej 148 m kwadratowych, własny basen, werandę, wygodne szerokie łoże, moskitierę ze złotej siatki obszerną łazienkę.

Odpoczynek po królewsku

Oczywiście najważniejsza jest morze – wspaniałe, migotliwe, przybierające niemal nierealne barwy, jak również sam obiekt, który sprostałby nawet królewskim wymaganiom. Bajeczne wnętrze z odosobnionym basenem lśni od luster, lamp, mozaik i złotych narzut, a do tego dochodzą zręczne ręce masażystów z Bali, Indii i Tajlandii. Właściciele obiektu są architektami wnętrz i niektóre z ich wyrobów można też znaleźć w znajdującym się na terenie obiektu sklepie, jak np. pięknie haftowane hinduskie kaftany, czy znane zanzibarskie mydło o zapachu goździków. Codziennie hotel organizuje wycieczkę na koralową lagunę, gdzie można nurkować, brać lekcje windsurfingu lub spróbować żeglowania po oceanie.

Królewska kuchnia

Propozycja szefów kuchni zawiera dania z najlepszych i najsłynniejszych produktów, jakie można znaleźć na Zanzibarze. Dania pełne są smaków kuchni arabskiej, hinduskiej, azjatyckiej i suahili i doprawione przyprawami, z których słynie Zanzibar. Każdego wieczoru kucharz zaproponuje Państwu coś innego, ale zawsze będzie to danie z miejscowych produktów i z tutejszymi przyprawami. Posiłkom często towarzyszą występy miejscowych muzyków. Zapraszamy!
Out of Africa Travel - ekskluzywne, szyte na miarę safari i luksusowe podróże do Afryki, czyli maestria w dopasowaniu
programu do oczekiwań naszych klientów, wirtuozeria wykonania i gwarancja niezapomnianych wrażeń.
www.out-of-africa.pl ©