Kenia - czyli fascynująca kultura Masajów z dominującą nad horyzontem górą Kilimandżaro

Jeśli marzy się Państwu afrykańskie safari, jeśli chcielibyście uciec od codzienności, nie widzieć  tłumów i poczuć tę rzadką magię, jaka zdarza się, gdy w jakimś niecodziennym miejscu nagle stykamy się z niebywałą kulturą, to pozwólcie się zabrać do Campi ya Kanzi.

Campi ya Kanzi

Campi ya Kanzi to luksusowy, butikowy, stały obóz namiotowy usytuowany na terenie prywatnego rezerwatu Masajów na południu Kenii. Jego właścicielami jest dwójka Włochów, Luka i Antonella i to oni wraz z 65 zatrudnionymi Masajami prowadzą ten dysponujący zaledwie 16 miejscami hotel (dla porównani na terenie całego Parku Narodowego Masaj Mara jest 5000 miejsc noclegowych dla turystów). Ale Campi ya Kanzi oferuje swoim gościom prywatność i oderwanie się od zgiełku typowych afrykańskich safari.
W Campi ya Kanzi będzieci mogli Państwo poczuć atmosferę wielkich safari, takich jak te organizowane przed wielu laty, komfortu i wygody jaką daje najwyższej jakości obsługa oraz menu godne włoskiego palazzo … a wszystko to bez utraty poczucia bycia w sercu Afryki. Na dodatek wszystkie te działania mają na celu wspieranie najszlachetniejszej misji, jaką jest zachowanie tutejszego ekosystemu i pomaganie lokalnej społeczności Masajów.

Safari

Proponujemy spędzenie w Campi ya Kanzi 5-6 dni. Cały program będzie ułożony zgodnie z Państwa życzeniami, poczynając od nieodzownych wypraw jeepami w celu obserwowania zwierzyny, po fantastyczne wyprawy piesze z masajskim przewodnikiem. Obóz Campi ya Kanzi jest położony u stóp wzgórz Chyulu, czyli słynnych Zielonych Wzgórz Afryki Hemingwaya, które pisarz tak kochał i które zainspirowały go do napisania „Śniegów Kilimandżaro”. I wszędzie pełno zwierząt: lwów, słoni, żyraf, antylop, czarnych nosorożców, gepardów. To one królują w rezerwacie! Zabierzemy też państwa na przelot nad Kilimandżaro (wspaniałe widoki!) oraz odwiedzenie Tsawo i słynnego z olbrzymiej liczby hipopotamów Mzima Springs. Proponujemy też nocne safari i przejażdżki konne. Zresztą lista atrakcji jest długa i zawsze dopasowujemy ją do Państwa życzeń.
A wieczorem proponujemy śpiewy i podziwianie masajskich tańców przy ognisku i przy świetle księżyca. Masajowie chętnie pokażą Państwu swoją kulturę i zrobią to w niebanalny sposób. Z pewnością spotkacie tu Państwo nowych przyjaciół i wrócicie pełni wrażeń. Zapraszamy!
Out of Africa Travel - ekskluzywne, szyte na miarę safari i luksusowe podróże do Afryki, czyli maestria w dopasowaniu
programu do oczekiwań naszych klientów, wirtuozeria wykonania i gwarancja niezapomnianych wrażeń.
www.out-of-africa.pl ©