Luksusowe safari w Kenii

czyli napawanie się wspaniałą sawanną w Parku Narodowym Amboseli, spotkanie zwierząt zaliczanych do "wielkiej piątki" w słynnym rezerwacie Masai Mara, a jeżeli zażyczycie sobie Państwo, to można wzbogacić ten program o pobyt nad oceanem, na plaży w Lamu.

Dzień 1 - Przylot do Nairobi

Będzie tam już czekać na Państwa przedstawiciel Out of Africa i wraz z nim udacie się do luksusowego hotelu „Hemingway Nairobi”, położonego w cichej i eleganckiej dzielnicy Karen, na przedmieściach miasta. Piękna architektura tego hotelu doskonale wpasowuje się w krajobraz, a jest co podziwiać! Piękna zielona dolina i słynne Wzgórza Ngong. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 2 - Nairobi / Park Narodowy Amboseli

Śniadanie będzie wcześnie, bo potem czeka Państwa przejazd na lotnisko im. Wilsona skąd polecicie (wylot o 7.30) do Parku Narodowego Amboseli. Tam na miejscu będzie już czekać na Państwa szofer, który zawiezie was do luksusowego obozu, do którego przyjedziecie akurat na lunch. Po drodze na pewno będzie można zobaczyć dzikie zwierzęta.
Tortilis to niewielki, lecz elegancki obóz położony na terenie prywatnego rezerwatu Kitirua, który graniczy z Parkiem Narodowym Amboseli. Nazwa obozu została zaczerpnięta od nazwy rosnących tam wszędzie parasolowatych akacji. W obozie wszystko zostało zbudowane z naturalnych materiałów i kryte dachem z liści palmowych. No i z każdego miejsca widać wspaniałą górę Kilimandżaro. Namioty są obszerne, eleganckie i każdy ma własną łazienkę. Oprócz wyprawy jeepami w celu oglądania dzikich zwierząt można też wybrać się w tym samym celu pieszo. Kolacja w obozie.
Nocleg w obozie Tortilis.

Dzień 3 - Park Narodowy Amboseli

Cały dzień będzie poświęcony oglądaniu dzikich zwierząt oraz innym zaplanowanym zajęciom. Z każdego zakątka parku widać potężną górę Kilimandżaro (5892 m n.p.m.) i jej pokryty śniegiem szczyt. Park Amboseli słynie z tego, że można tu spotkać wielkie stada słoni oraz innych zwierząt. W czasie pory suchej wody pitnej dostarczają zwierzętom i ptactwu liczne strumyki, zasilane przez topniejące śniegi Kilimandżaro. Wieczorem powrót do obozu.
Kolacja i nocleg w obozie Tortilis.

Dzień 4 - Park Narodowy Amboseli / Rezerwat Masai Mara

Po śniadaniu przejazd na pas startowy tutejszego „lotniska” i lot do Nairobi, gdzie przesiądziecie się Państwo do samolotu lecącego do rezerwatu Masai Mara. Tam będzie już czekać na Państwa Wasz kierowca i równocześnie przewodnik, który zawiezie Państwa do obozu Ol Seki. Po drodze będzie możność obserwowania dzikich zwierząt, a do obozu przyjedziecie Państwo w porze lunchu.
Obóz Ol Seki znajduje się na terenie rezerwatu Naibosho, a namioty są tak usytuowane, że można z nich obserwować niemal jak na panoramicznym ekranie wypełnione zwierzyną równiny. Obóz jest urządzony w tradycyjnym, kolonialnym stylu z dodatkiem afrykańskich ozdób i dzięki temu poczujecie się Państwo jak na prawdziwym safari. Po południu będzie czas na odpoczynek, a potem wyjazd na bezkrwawe łowy.
Nocleg w obozie Ol Seki Mara.

Dzień 5 - Rezerwat Narodowy Masai Mara

Rano zapraszamy na piesze safari na odwiedzane przez zwierzynę równiny, aby zapoznać się z pięknem rezerwatu Naibosho. W czasie pieszej wycieczki masajski przewodnik wyjawi Państwu tajniki polowań z oszczepem, strzelania z łuku, czytania śladów oraz udzieli wskazówek odnośnie zachowania środków ostrożności na tych terenach. W czasie wycieczki do plemienia Masajów zapoznacie się Państwo z ich życiem codziennym i kulturą, zaliczaną do jednej z najstarszych na świecie. W masajskiej wiosce dowiecie się jeszcze więcej o ich kulturze i tradycjach, którym pozostają wierni do dziś.
Obóz Ol Seki Mara ma na celu propagowanie wycieczek zapoznających turystów z życiem miejscowej ludności, ale w sposób korzystny dla obu stron. Odwiedzenie tradycyjnej, masajskiej manyaty (chaty) to bardzo ciekawe doświadczenie, pozwalające lepiej poznać tradycyjną, starą kulturę i życie tego ludu. Będziecie mogli zobaczyć Państwo, jak bardzo masajskie tradycje są związane z ich tradycją pasterską. Państwa przewodnik przedstawi Państwu swoją rodzinę i będziecie mogli wejść do ich domostw. Lunch w obozie Ol Seki Mara.
Nocleg w obozie.

Dzień 6 - Rezerwat Narodowy Masai Mara

Cały dzień będzie poświęcony obserwacji zwierząt żyjących w rezerwacie, który należy do jednych z największych na świecie. Równiny z parasolowatymi akacjami, rzeki o porośniętych zielenią brzegach, lasy aż roją się od zwierząt i ptactwa. Oglądanie zwierząt to wspaniałe zajęcie bez względu na porę roku; można obserwować polujące lwy, stada słoni i ich fascynujące wzajemne relacje czy kąpiące się w rzece hipopotamy. Lunch i kolacja w obozie. Po kolacji można będzie wybrać się jeepami na nocne safari do rezerwatu Naibosho. Jeśli ktoś woli inne zajęcia, to czeka też safari balonem, kończące się śniadaniem w buszu!
Nocleg w obozie Ol Seki.

Dzień 7 - Rezerwat Masai Mara / Nairobi / powrót do domu

Po śniadaniu w obozie transfer na miejscowy pas startowy i trwający ok. 1,5 godz. lot do Nairobi. Tam na lotnisku Wilson Airport będzie już czekać na Państwa kierowca, który zawiezie Was do restauracji Tamambo Karen Blixen na lunch. Restauracja proponuje najrozmaitsze dania, w tym owoce morza, steki i drób, a położona jest na terenie przepięknego, formowanego ogrodu, jednego z najstarszych tego typu w Kenii. Potem transfer do hotelu Hemingway Nairobi. Tam będzie zarezerwowany dla Państwa pokój na cały dzień. Hotel jest położony w cichej, ekskluzywnej dzielnicy Karen. Elegancka architektura hotelu doskonale wpasowuje się w otaczający go krajobraz, na który składają się zalesione doliny i słynne Wzgórza Ngong. Wieczorem wylot na lotnisko i powrót do domu.

Można też przedłużyc pobyt i odpocząć po safari nad brzegiem oceanu w Lamu:

Dzień 7 - Rezerwat Masai Mara / Nairobi / Lamu

Po śniadaniu w obozie dostaniecie Państwo prowiant na lunch i pojedziecie na lotnisko, skąd odlecicie (lot potrwa ok. 1,5 godz.) do Nairobi. Tam przesiądziecie się do samolotu lecącego do Lamu – podróż potrwa ok. 1 godz. 10 min. Na miejscu będzie już czekać na Państwa przedstawiciel hotelu Majlis i z nim udacie się do tego hotelu.
Majlis to niewielki, lecz luksusowy hotel położony na archipelagu Lamu. Z hotelu roztacza się przepiękny widok na zatokę Ras Kitau i wioskę Shela, a sam hotel jest urządzony w miejscowym, tradycyjnym stylu. Restauracja ma na parterze werandę z przepięknym widokiem, a na piętrze taras wraz z barem. Resztę tego popołudnia będziecie Państwo mogli spędzić na kompletnym relaksie, np. na plaży.
Nocleg w hotelu Majlis.

Dzień 8 + 9 - Wyspa Lamu

Kolejne dwa dni to leniuchowanie na Lamu. Archipelag Lamu bogacił się przez setki lat, gdyż Arabowie, Hindusi i Portugalczycy rozwinęli tu handel niewolnikami, przyprawami i złotem. W tym nabrzeżnym regionie ich wpływy widać w architekturze, jedzeniu oraz kulturze. Stare miasto Lamu jest wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego i uważane jest za „najstarszą i najlepiej zachowaną osadę suahili w Afryce Wschodniej”. W czasie swojego pobytu tutaj przewodnik zabierze Państwa do miasta Lamu, w którym czas jakby się zatrzymał wśród wąskich uliczek i targowisk i gdzie jedynym środkiem transportu są nadal własne nogi, osiołki, a na wodzie tradycyjne łodzie dau.
Nocleg w hotelu Majlis.

Dzień 10 - Lamu / Nairobi / powrót do domu

Po śniadaniu w hotelu będzie czas na wylegiwanie się na plaży. Po lunchu transfer na lotnisko Manda, po czym lot via Malindi do Nairobii i powrót do domu.
Out of Africa Travel - ekskluzywne, szyte na miarę safari i luksusowe podróże do Afryki, czyli maestria w dopasowaniu
programu do oczekiwań naszych klientów, wirtuozeria wykonania i gwarancja niezapomnianych wrażeń.
www.out-of-africa.pl ©